מהם ההבדלים בין קיקבוקס ואגרוף קלאסי?

מהם ההבדלים בין קיקבוקס ואגרוף קלאסי?

בשנים האחרונות עוד ועוד אנשים מנסים את כוחם באומנויות לחימה שהן לא מסורתיות מהמזרח הרחוק, אלא מערביות לחלוטין או משלבות כמה גישות. יש כמובן גם סוגי ספורט אחרים שנמצאים אתנו עשרות שנים והם עוברים מעין הסבה לימינו תוך כדי שילוב אלמנטים נוספים, ויש כאלה שנשארים כמו שהיו תמיד. אגרוף קלאסי הוא סוג של ספורט מוכר ותחרותי שיש לו יתרונות רבים גם לאימון הגוף, שמיועד הן לנשים והן לגברים. יש לא מעט מתאגרפות שפרצו את הדרך וכעת נהנות מהאגרוף הקלאסי ולו רק לצורך אימון ולא ממש לשם תחרות לאגרוף הקלאסי יש חוקים משלו ומספר מצומצם של מכות ותנועות שאותן לומדים ומתרגלים. עבודת הרגליים אינה מיועדת להכות ביריב אלא רק לתמוך ולהניע אתכם בזירה בהתאם ובצורה המיטבית ביותר כדי להכות כמה שיורת חזק ולהכריע את היריב.

למידע על קיקבוקס ברעננה

קיקבוקס לעומת האגרוף

כאמור, בספורט האגרוף משתמשים רק בידיים על מנת להכות ביריב, בעוד שבקיקבוקס משלבים את האגרוף עם תנועת רגליים נכונה כדי להכות בו בעזרתן. הקואורדינציה בין הידיים לרגליים והבנייה של הכושר הגופני והיכולת להילחם מיוחדת לאימון נמרץ זה. קיקבוקס מצוין למי שעוסק בו בגלל האנרגיה הגבוהה הנדרשת לכך ובשל כך שורפים שומנים מהר מאוד, בונים את הגמישות והשרירים, משפרים קואורדינציה ויציבה, מחזקים את הגוף שלד ושרירים כאחד, משפרים במידה ניכרת את סבולת הלב-ריאה ונהנים מזרימת דם משופרת גם במוח, כך שאתם מסיימים את האימון עם מצב הרוח והערנות ברמה גבוהה.

למידע על איגרוף קלאסי ברעננה

מה משותף לשני הענפים?

המשותף לשני הענפים הוא העבודה האינטנסיבית עם כל הגוף כדי להשיג כוח מתפרץ אבל גם כדי לפתח סבולת לב ריאה גבוהה. הכל מיועד כדי לשרת את הגוף בזמן הקרב ולכן הרגליים והידיים חייבות להיות מוכנות לכך. במקרה של אגרוף קלאסי רק הידיים משתתפות במלאכה, ובמקרה של קיקבוקס הבעיטות והנפות הרגליים מפעילות את כל הגוף ומאפשרות לכם עבודה סימולטנית על כל השרירים החשובים האלה. ברור גם למה שיווי המשקל מחויב המציאות בשני ענפים אלה אבל השימוש בגוף שונה לגמרי.